Pradžia

 
Na ką, nutariau ir aš parašyti apie ta, gal daug kam dar neįprasta būdą, kuri pasirinkau po dideliu svarstymu, pasistatyti sau namą. Namas bus statomas pagal griežčiausius busimus reikalavimus nuo 2021metu A++ klasei.

Kaip matote foto namas bus vieno aukšto, su kuo mažesniu įmanomu stogo nuolydžiu.
Turiu pats nemažai statybininko patirties, todėl namą kiek bus įmanoma statysiuosi savo rankomis ir jai kam bus įdomu stengsiuosi detaliai viska aprašyti.

Trumpai apie namo sandara:
Pamatai bus poliniai, sienos SIP skydai 224mm storio, apšildyti papildomai 15cm iš vidaus purškiamomis poliuretano atviru poru putomis kurios užsidengs gipso plokštėmis, lauko apdaila- degintu, termo, dažytu mediniu dailylenčių ventiliuojamas fasadas.
Stogas iš stogo santvarų paruostu gamykloje, ant santvarų suksis 22cm OSB plokšte ir galutinis sluoksnis PVC danga. Nebus jokiu kaminėliu ar tarpu ventiliacijai. Iš vidaus stogo santvaros užsipurkš 40cm storio purškiamomis poliuretano atviru poru putomis ir montuosis gipso plokščiu lubos.

Tai bus labai sandarus, tvirtas, šiltas ir energetiškai efektyvus namas.

Vėliau kiekviena konstrukcija aprašysiu atskirai, detaliau ir kodėl pasirinkau tokius sprendimus.
Taip kad sekit, skaitykit ir klauskit nes kvailu klausimu nebūna :)Komentarai

 1. Patarčiau papildomai šiltinti ne iš vidaus, o iš išorės ir ne atvirų porų, o uždarų. Turėsit daug teisingesnį sumuštinį. Stogui galite naudoti ir atviras poras su gera garo izoliacija is vidaus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ar galit argumentuoti kodėl geriau iš lauko. Aš manau kad sildinti pursjiamom putom geriau iš vidaus, nes namas bus žymiai sandaresnis. Pamatas šildysis 15cm geoporu is vidaus, tada gražiai parasites purskiamom putom į sienas į paruoštą karkasą gipsui iki lubu ir pereis į stogą 40cm. Garą izoliuojanti plėvelė dėl gerų oro ir garo laidumo savybių NENAUDOJAMA. Gausis vientisas sandarus labai apsiltinimo sluoksnis. Purškiamas putos yra ekologiškos, aišku ne visos, reikia žinot ką renkiesi. Todėl geriau jas naudot iš vidaus nes uždarysi OSB plokštė kuri nėra tokia draugiška žmogui. O ir lengviau prasivedziot komunikacijas tame 15 cm terpė kur praksis putos.
   Mano pasirinktos putos tai Kanadoje ( Icynene Inc. ) sukurtos ekologiškos šiltinimo putos. Gimininga poliureataninėms putoms, tačiau šios unikalios medžiagos išputinimo reakcijai naudojamas tik 100% vanduo. Tai leidžia pasiekti ypatingą medžiagos švarumą.
   ŠITOS šiltinimo putos – žaliasis produktas, kurio sudėtyje nėra jokių žalingų medžiagų ir jis neteršia aplinkos. Jos pagalba pagerinama patalpų oro kokybė, sumažinamos išlaidos šildymui, padidinamas gyvenimo komfortas. Ši unikali šiltinimo medžiaga vienintelė Lietuvoje yra tikrai ekologiška. Ji turi visus tai patvirtinančius sertifikatus, įtraukta į LR Aplinkos ministerijos ekologinių produktų sąrašą. Europoje sertifikuota aukščiausią A+ klase dėl medžiagos teršalų išskyrimo į vidaus patalpų orą.

   Panaikinti
  2. Šitas produktas sudaro sąlygas išpurkšti putas be ozono sluoksnį ardančių dujų (heksafluoracetono (HFA) ir hidrofluorangliavandenilių (HFC) junginių) ar formaldehido išsiskyrimo. Šios kvėpuojančios medžiagos mikroporos yra užpildytos oru, todėl nėra jokio dujų išsiskyrimo pavojaus. Šitos rūšies putos yra vienintelė izoliacinė medžiaga, sertifikuota pagal EnvirodesicTM sertifikavimo programą, skirtą sveikesnei statinio viduje esančio oro kokybei.

   Panaikinti
  3. Žinau kad tai statybininkam nepatiks, jie už visokias vatas, plėveles ir sudėtingus mazgus nes tai pinigai už darbą ir parduotas medžiagas.
   Kai paskaičiuoji kiek laiko sutaupai su šitomis purškiamomis putomis, atkrenta broko, vatos sukritimo ir dūlėjimo galimybe, atkrenta pakrovimo- iškrovimo, transportavimo, sandėliavimo, visokiu garo plėvelių ir atlieku išlaidos. Nera jokiu siūlių ar tarpu kuriuos reikėtu papildomai kruopščiai sandarinti. Taip pat gauni iškarto ir sandarumo testą. Mano atveju 200m2 namas apsišiltina pilnai sienos 15cm ir stogas 40cm per 2-3 dienas.
   Greita, pigu, užtikrintai, kokybiškai, sveikam gyvenimui ir ilgam.
   Šitas būdas turi tiek daug unikalių privalumų ir beveik nė vieno trūkumo.

   Panaikinti
  4. Is ko bus daromi sip skydai? Osb-Polistirolas-osb? Atvirų porų poliuretano putos trauks i save drėgmę, todėl turi būti sudarytos tinkamos sąlygos tai drėgmei pasišalinti. Drėgmės pasišalinimo savybės turi didėti iš vidaus į lauko pusę. Aš asmeniškai nerizikuokuočiau ir būtinai daryčiau garo barjerą iš vidaus, tarp gipso kartono ir atviru poru putų.

   Panaikinti
  5. Gera garo izoliacija bus paskutinis sluoksnis 5cm uždaru poru putos tarp gipso kartono ir atviru poru putu, su plėvelėmis visokiomis sunkiai išgauti sandarumą.

   Panaikinti
  6. Beje Gamo atviru poru putos yra oro barjerinės todėl nebereikia garo izoliacijos.

   Panaikinti
  7. Pritariu. Aš irgi niekur nenaudojau plėvelių, todėl kad jas sandariai įrengti misija neįmanoma. Stogą užpūčiau 10cm uždarų porų iš vidaus. Sandarumo testas parode 0.14. Dar patarčiau pagalvoti apie kazkoki barjera nuo pelių. Eis jos per jusu sip skydus kiaurai po ventiliuojamu fasadu, jeigu kažkokio metalinio sieto nepanaudosit. Sėkmės.

   Panaikinti
  8. Kas be ko bus tinklas nuo pelių ir visokiu kitokiu vabzdžiu, tiek tarp -po pamatu ir prie fasado apačios, kampuose ir t.t

   Panaikinti
 2. Sveiki. Kadangi turite patirties, gal galėtumėt parekomenduoti sąžiningą darbų vadovą? Planuojame pavasarį pradėti statybas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Deja negaliu kažko rekomenduoti, pats pasitikiu tik savo žiniomis. Neseniai teko bendrauti su vienu iš tokiu vadovu, tai mūsų nuomones skyrėsi kaip diena ir naktis, paprašius pagrysti jo siūlytus sprendimus supratau kad mums ne pakeliui, nes nusipezėjo. Taip pat buvo ir su architektais, jie labai gražiai moka piešti nesigilindami kiek tai žmogui kainuos išpildymas, dažniausiai nežino kitu paprastesniu ir geresniu sprendimu, kurie dabar yra, ir atsiranda vis kitokiu. O ir su konstruktoriumi buvo neaiškumu, reikėjo prasyt kad perdarytu kai kuriuos mazgus-perdarius pripažino kad tai ir geriau ir pigiau ir paprasčiau. Reikia juos stebėti ir žiūrėti ką jie ten braižo, nes kitaip projektas gali labai išbrangti dėl jų žinių atsinaujinimo stokos. O ir atsinaujinti jiems sunku juk jie nestato patys o tik braižo todėl nežino visu vingrybių. Ieškokite per pažystamus tokio kuriuo galėtume pasitikėti ir nuomones sutaptu. Kiek darbu vadovu tiek skirtingu nuomonių apie namo statybas.

   Panaikinti
 3. Gal gali pasidalynti kontaktais kas užsiima šildimu tokiomis medžiagomis, o gal jau suradai kompanija kuri atlieka darbus uz koybes ir kainos santiki?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Buvau rašes aukščiau, tai GAMO Putos, pasižiūrėk internete taip ir vadinasi, ir kontaktus visus ten rasi. Vienintelė tokiu pavadinimu.

   Panaikinti

Rašyti komentarą