Šiltinimas purškiamom poliureataninėms atviru poru putomis


 Namo papildoma apšiltinimą iš vidaus pasirinkau purškiamas GAMO putas, o kodėlgi. Nes manau kad tai naujoviškas superinis produktas, daug kas yra skeptiškai nusiteikęs dėl jų, bet pasirinkus tinkama produktą tai yra mano manymu geriausias variantas apšildant namą tiek iš lauko tiek iš vidaus. Taip pat greitas darbas be jokiu atlieku, sandėliavimo, transportavimo problemų, šiukšlių. Moki tik už tiek kiek sunaudoja. Musu namo apsildinimo darbai užtruks tik dvi dienas, stogo pilnai 40cm ir sienų 15cm.

Apie produkta.

GAMO – Kanados korporacijos Icynene® produktas, kuris yra poliicyneno besiplečiančių putų pastatų šiltinimo medžiaga. Tai ekologiška, mažo tankio, atvirų porų, lanksti medžiaga. Cheminės sudėties požiūriu, ji priskiriama tik jos pačios klasei (kadangi nėra tokios medžiagos muitinės klasifikatoriuje, ši medžiaga į Lietuvą ir ES įvežama ir sertifikuojama kaip poliuretanas).
 
Lyginant poliuretaną su GAMO matome, kad poliuretano putų išputinimui naudojamas freonas ar jo pakaitalai, kurių reakcija galima ne žemesnėje oro temperatūroje kaip +5°C. Tuo tarpu GAMO medžiagos išputinimui naudojamas vanduo, o reakcija galima net -15°C. Medžiaga sudaro sąlygas išpurkšti putas be ozono sluoksnį ardančių dujų (heksafluoracetono (HFA) ir hidrofluorangliavandenilių (HFC) junginių) ar formaldehido išsiskyrimo. Šios kvėpuojančios medžiagos mikroporos yra užpildytos oru, todėl nėra jokio dujų išsiskyrimo pavojaus. GAMO termovata yra vienintelė šiltinimo medžiaga sertifikuota pagal EnvirodesicTM sertifikavimo programą skirtą sveikesnei statinio viduje esančio oro kokybei.

GAMO putoms nereikalingos jokios apsauginės plėvelės. Kitoms panašioms putoms būtina garą ir vėją izoliuojanti plėvelė, tai nusako oro ir garų laidumo bandymai.GAMO putos yra absoliučiai stabili, nieko į aplinką neišskirianti ir savo struktūros nekeičianti medžiaga. Ji nepelija, nedulka, nepūva, yra visiškai neutrali žmogaus organizmo atžvilgiu. Skirtingai nuo įprastinių izoliacinių medžiagų, ji išlaiko savo efektyvumą, neprarasdama šiluminės varžos savybių senstant. GAMO putos yra minkšta ir elastinga medžiaga, todėl graužikams ją suardyti yra sunku, ir jie šioje medžiagoje negyvena.

GAMO putos užsandarina vidinę pastato erdvę nuo vėjo ir ore tvyrančios bei pernešamos drėgmės. Vieno sluoksnio medžiaga sukuria jaukią, nuo skersvėjų ir drėgmės kondensacijos apsaugotą aplinką. GAMO šiltinimo putos, užsandarina vidines patalpų erdves nuo dulkių, alergenų, įvairių kvapų ir teršalų, leidžia sukurti sveikesnę aplinką pastato viduje. Ši medžiaga neišskiria jokių dujų ar kvapų bei nesudaro sąlygų bakterijoms ar grybeliams daugintis. Ši šiltinimo sistema yra rekomenduojama tiems, kurie kenčia nuo alergijos, kvėpavimo takų problemų bei jautrumo cheminėms medžiagoms.

Komentarai