Sklypo pasirinkimas

 


Prieš perkant sklypą turbūt kaip ir visi nusistatėme sau prioritetus, kas mums svarbu ir ko mums reikia. 
O tai buvo:

1. Atstumas iki centro, mums jis stotis ir jo pasiekimas kamščiu atžvilgiu,
2. Sklypo dydis -ne mažiau 10aru,
3. Su kuo daugiau komunikacijų, minimume elektra sklype,
4. Viešojo transporto stotele,
5. Sklypo sutvarkyta dokumentacija, matavimai ir t.t
6. Netoli nuo pagrindinio asfaltuoto kelio,
7. Kad tiktu namo išdėstymas pasaulio šaliu atžvilgiu,
8. Na ir aišku kaina, ne daugiau 30k.


Dėl aukščiau išvardintu priežasčių pasirinkome rytine Vilniaus miesto puse, tarp Skaidiškiu ir Nemėžio.
Ši vieta patraukli pirmiausia savo geografine padėtimi – ir netoli Vilniaus centro, ir vietovė apsupta unikalios gamtos, šalia valstybės saugomo draustinio.

Šita puse niekada netaps eiliniu Vilniaus miegamuoju rajonu, kurio gyventojai kiekvieną rytą ir vakarą po kelias valandas dūsta spūstyse, nes šioje teritorijoje ribojama daugiaaukštė namų statyba ir tai daro šį rajoną išties patraukliu.

Taip pat yra rekonstruojama Liepkalnio sankryža, bus perdaryta i dviejų lygių sankryžą, tai leis ženkliai pagerinti šios sankryžos pravažumą, tuo pačiu ir susisiekimą.

Nuo sklypo iki sostinės centro – apie 10km ir šį atstumą įveikti užtrunka apie 10 minučių savo transportu ir viešuoju apie 20min be persėdimu geru, plačiu Minsko plentu. Autobusai kursuoja kas pusvalandi. Tai didžiulis pliusas, atkrenta parkavimosi mieste ar prie oro uosto problemos.

Kelios minutės ne tik iki artimiausio „Senuku“ prekybos centro ar oro uosto, bet ir iki įvairių pramogų vietų – Liepkalnio slidinėjimo trasų ar „Wake Town“ vandenlenčių centro. 


Vilniaus rajone, Skaidiškese pradėtos modernaus sporto ir laisvalaikio centro statybos, su visokiais ten baseinais ir dar daug kuom :)

 ‎Plačiau: https://sa.lt/vilniaus-rajone-pradetos-sporto-ir-laisvalaikio-centro-statybos/


Taip pat Skaidiškėse atsidarė visiškai nauja lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ X formato parduotuvė

Skaityti daugiau: https://madeinvilnius.lt/verslas/vilniaus-rinka/skaidiskese-duris-atvere-nauja-maxima/?

O ir sklypu kainos taip pat nesikandžioja palyginus su salia, vos už 3km esančia Kalnėnu gyvenviete. Sostinės Kalnėnų rajonas išgyvena tikrą aukso amžių, norinčiųjų čia gyventi daugėja, o vystytojai neriasi iš kailio, kad patenkintų augantį nekilnojamojo turto poreikį.

Kainos Kalnėnu gyvenvietėje gali siekti iki 10k  arą, kai tuo tarpu kitoje Minsko plento pusėje aro kaina yra apie 1k  arą.

Mes tiek ir sumokėjome-18k euru, sklypo dydis yra 18 aru, su atvesta trifaze 22kw elektra. Kai pirkom sklypą duju nebuvo, dabar jau žinom, kad rajonas bus dujofikuotas ir trasa praeis 1m nuo sklypo ribos, bus įvestas šviesolaidinis internetas. Teliks įsirengti patiems vandens gręžinį ir nuotekų valymo įrenginį. Parengtas žvyrkelio Skaidiškes- Nemėžis rekonstrukcijos projektas asfaltavimo darbam.

Viešojo transporto stotele  100 metru.

Manau kad įsigytas sklypas atitiko visus lūkesčius.

Vienintelis dalykas kas mus neramino tai Baltarusijos Astravo atomine elektrine, bet pagalvojus jai kas nors kada nors ten įvyks tai palies visa Lietuva ir dar toliau. 
Komentarai

 1. Taip, kryptis strategiškai labai teisinga. Nesuprantu kodėl visi Vilniaus šiaurėje grūdasi..? :) Keliukas dar neasfaltuotas? Vasarą kentėsit nuo dulkių. Na bet sutvarkys kažkada ..
  Pagal ES rekomendacijas nuotekas bendras turėtu pajungti greičiau nei dujas..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Man iki plento 100metru atstumas ir ten kur mano sklypas kitoj kelio pusėje didžiuliai medžiai kurie užstoja saule iš pietines puses, ant kelio šešėlis beveik visada ir būna drėgnoka pastoviai, dulka nedaug. O ir yra padarytas šiais metais kelio rekonstrukcijos projektas asfaltavimo darbams, tai tikėkimės kol aš pasistatysiu namą bus ir asfaltas.
   Nuotekos ir vanduo man tinka labiau vietines, savo. Nesinori prisiristi prie pastoviu mokesčiu.

   Panaikinti
  2. Pritarsiu dėl neprisirišimo prie pastovių mokesčių. Turime norą kažkada ir elektroje tapti nepriklausomi, kad nebeturėtume jokių įsipareigojimų.

   Panaikinti
  3. Mano projekte taip pat numatyta 10kw saules elektrine. Bus tikrai pas mus bent vienas elektrinis auto. O ir šiaip smagu, saugu apsišviesti kiemą, soda tamsiomis žiemos naktimis nesukant galvos dėl elektros sąnaudų.
   Tik galvoju dabar kas geriau, savo ant stogo krauti toki svori, ar iš saules elektriniu jau pastatytu išsipirkti 10kw ir nesukti sau galvos.

   Panaikinti
  4. Savo yra savo. Mūsų planas daryti stoginę automobiliams su atitinkamai pakreiptu nuolydžiu saulės elektrinei.

   Panaikinti
  5. Pas mus ir planas stoginė ir jo stogas su nuolydžiu. Aišku 10kW nepavyks iš to ploto išspausti, bet kaip sakant, savo yra savo. Pakankamai pasyvus įrenginys čia vistiek.

   O dėl nuotekų mes rinkomės miesto vandentiekį ir nuotekas vien dėl to, kad mažiau aptarnaujamų įrenginių po savo skėčiu. Nėra jie amžini, suges kartą gręžinio siurblys, reikės kartą pasikviest aptarnauti nuotėkų valymo įrengimus ir tas "prisirišimas prie mokesčių" išeina per kitur. Na bet aišku, ne visiems yra galimybė miesto vandentiekiui, ne visiems ir leidžia savo darytis, jei yra šalia.

   Panaikinti
  6. Kaip suprantu 1kw užima 1m2 vietos, pas mane L formos namas su 10laipsniu nuolydžiu, todėl viena puse (pietine) tiks idealiai.
   O dėl nuotekų ir vandenio ir ten ir ten yra pliusu ir minusu.
   Manu kad savo gręžinys geriau tinka prie nuosavo namo, gali laistyti, plauti auto, baseinas bus, nesukant galvos dėl vandens išnaudojimo kainos. O ir pats atsakingas už vandens kokybe, mažesne rizika dėl tu dažnai pasitaikančiu gedimu ir bakterijų, bent jau Skaidiskese pastoviai vanduo dingsta porai trejetu dienų. Mūsu rajone vanduo ganėtinai geros kokybes, tai nereikės jokiu papildomu filtru.

   Panaikinti
  7. 1kW tai čia pačios saulės generuojama energijos galia į kvadratą giedriausią dieną. Saulės panelių efektyvumas šiai dienai siekia 20-2x proc, tai iš to kilovato tokią procentinę dalį ir pasiimsite, kas gaunasi 200W geriausiu atveju iš kvadrato. Bet įvertinus, kad panelė fiksuotos padėties, o saulė nešviečia visada statmenai į ją, vidurkis nesieks nė tiek giedriausią dieną.

   Panaikinti
 2. Puikus pasirinkimas, mes irgi pasirinkom Skaidiškes. :) Tik mokėjom daugiau, ~1,8k už arą, bet pas mus 'pilnas komplektas' - asfaltas, dujos, elektra, centralizuotas vandentiekis, bei nuotekos (ką laikom didžiuliu pliusu ir to norėjome), apšviesta gatvė... Tik atstumas iki stoties didesnis - 12 km.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikrai puikus jūsų pasirinkimas :) Busim tolimi kaimynai :) galėsime pasidalinti patirtimis ir geru meistru kontaktais. Žadu pradėti įvažiavimo ir sklypo paruosimo darbus kai tik įšalas pasitrauks ir oras leis. Pamatu betonavimas planuojamas birželio -liepos mėnesi.

   Panaikinti

Rašyti komentarą